Jdi na obsah Jdi na menu
 


Abychom správně pochopili co toto slovo znamená budete muset začít historii o tomto hudebním stylu, jak vznikl a co to doopravdy je..

Spousta dnešních "Emokids" se mylně domnívá, že Emo je (jak jsem se dočetla v mnoha blozích, které právě tito lidé založili), o tom, jak se co nejlépe pořezat žiletkami popř. méně často noži a obliknout si pruhovaný hadry a načesat patku a tvářit se jak vyvrhelové společnosti.. Je toho tam určitě mnohem víc,však si to můžete samy přečíst, ale tohle je takový můj stručný souhrn toho všeho co jsem se o tom z blogů dočetla. Já osobně si ale myslím, že je pravda úplně jinde.. Proto jsem se začala ptát různých lidi, co je podle nich Emo, jak vzniklo a jaké bylo původně než se z něj stalo to co je to teď..Ztráta času opakovat že?! My víme, o čem je Emo teď..Ale i tak zopakuji!! Emo je dnes především o komerci!!

Tedy asi začneme, jak Emo vzniklo.. Emo vzniklo někdy v 80. letech nejspíše v 84.roce, kdy kapely jako např. Rites Of Spring, Embrace, One Last Wish, Husker Du, Dag Nasty a další, začali hrát hudbu, kterou někdo nazval Emo. Takto pojmenováno to bylo zřejmě kvůli tomu, že do hudby začali dávat veškeré emoce...Od toho slovo Emo = emoce..

Dnes už se asi těžko dozvíme, kde se vzalo Emo, jako styl oblékaní, jednoduše si lidi začali šít svoje vlastni hadříky - DIY (Do It Yourself), takřže dnešní Emokids, který si kupují hadříky v nejdražších obchodech jsou ztraceni xD..

Emo jako hudba se stala postupem času záležitostí odborníka, protože odnoží, které Emo jako takový obsahuje je strašně moc, rozdělíme si to tedy na Emo do punku a Emo, který tíhne k metalu, takové ty "oldskulovky" jako Fugazi apd. nikdo ani nezná.. Ja osobně taky ne xD. No a z této odnože začali vznikat "masakry" jako Emo Violence spíše Undergroundova muzika pro par vyvolených, kteří to poslouchají.. Z českých kapel to je třeba El Greco a hodně podobný tomuhle je emocore jako jsou např. Kaospilot.Emo metalových odnoží je strašně moc a kapel ještě více.. Třeba metalcore - Blessthe Fall, potom jak par lidi říká "pop metalcore" protože jsou to proflaklý kapely jako Alesana, kde proste už prý jde víc o to, jak se prodrat úplně nejvýš. Tvrdší než Metalcore je Hardcore říkejme tomu takový ty masakry co pro normální smrtelníky nemají melodii.... Takových neurčitých kapel jako Madball a Walls Of Jericho (tje něco mezi metalcorem a hardcorem) je spousta, ale ty tvrdší už by se ani neměli házet moc do Emo jako takového protože s metalem Emo už tolik nesouvisí jako právě s punkem.
A dostáváme se k takovým kapelkám typu Taking Back Sunday a MCR, jejichž priorita je zaujmout a přitáhnout co nejvíce mladých lidi. Říká se jim ovšem hodně často Emo ale hodnoceno je to spíše jako poprock nebo pop punk ale někdy ani to ne jako třeba kapela Panic At The Disco je klasický pop, i když si můžete myslet že vypadají jako "emo".

A to je pravě častá chyba dnešních emokids, kteří si mysli o každé kapele, která má kapánek "tajemnou" image a trochu uřvanější songy, že jsou emo a tvrdí to aji přes to že ta kapela si to o sobě vůbec nemysli..Lidi si na tom jednoduše hodně ujíždí ale Emo to není a nebude!! Emo v dnešní době znamená mít prostě patku a řezat se a o ničem jiným už to dnes není.. Ale co bylo původní Emo?? Emo je subkultura. Uznává tedy jakýsi životní styl a názory. Chce ovlivnit společnost, aby se chovala etičtěji a humálněji - hlavně potom vůči zvířatům a přírodě jako takové. Proto se zajímá o politiku, ekologii a morální zásady. A i proto je zde snaha stát se sXe ( SxE ), což znamená " straight edge " - žádné drogy, tabák, alkohol (někdy třeba i kofein) a hlavně být veganem či vegetariánem. Takže je tu fakt pochybnost, že každý člověk teda skoro každý, co si o sobě myslí a považuje se za ,,EMO'' je vegetarián. I když v dnešní době si na to aji hrajou jen aby dokázali, že jsou Emo.xD

Také je tu samozřejmě silný " kult " DIY (nebo-li "Do It Yourself"), který spočívá ve vyrábění si různého oblečení, doplňků a pod. různými technikami, jak jsem psala už ze začátku. Prostě je to snaha být, co nejméně závislý na konzumní společnosti, což je v undergroundu vcelku předpokládaná záležitost.. Tito lidé ale právě hodně poslouchají HC (pro ty zpomaleny to je zkratka hardcoru ne hokejového klubu xD..heh smějte se ale aji s tím už sem se setkala) Bohužel s tím původním Emem nemá tohle EMO už moc společného. Jednoduše už se to posunulo někam dál. Něco jako Punk z 80.let, který už taky je teď je něco jiného. Až přejde tahle vlna zase se to usadí a bude to tolerovaný, tak jako je právě teď punk....
Lidi taky poslouchají Indie rock který je spojený s Emem. Je to takový undergroundový popík, jsou to povětšinou anglicky kytarovky.

Takže teď Vám nakonec můžu říct úvahu o tom, že dnešní Emo znamená patka, hvězdičky ,lebky, srdíčka, žiletky,proužky atd...Ale zas proč ne?! Je to teď taková móda, která za pár měsíců přejde. Dnešní Emo je pro lidi hodně silná záležitost. Myslí si asi, že se za něj můžou schovat se svými problémy a můžou říct "já sem pořad smutný, jsem emo"..a takový ty kecy...jako řezáni žil atd., i když řezání nemá s původním Emem nic společného..Dříve to bylo přisuzováno k Dark Stylu jako Goth a podobný, teď se to přisuzuje k Emo stylu... To je tak všechno k hudebnímu stylu Emo, který má kořeny v Hardcoru...

Heh lidi přeberte si to jak chcete..Já po Vás ani nechtěla abyste to četli xD Pááá Punkie 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář